Nabór dzieci do nowego żłobka już wkrótce

Nowe_przedszkole_idrezdenko

Latem zeszłego roku mieszkańcy Drezdenka dowiedzieli się o planach budowy żłobka i przedszkola na terenie dawnego basenu. Mieszkańcy oczekiwali obiektu rekreacyjnego, ale finalnie podjęta decyzja wydaje się być bardziej istotna, chociażby z uwagi na wyż demograficzny.

Dotychczas w Drezdenku rodzice dzieci mieli możliwość skorzystania z przedszkola, chociaż i w nim zaczęło brakować już miejsca. Priorytetem każdej gminy jest zatrzymanie mieszkańców przy sobie. Wymeldowanie się z gminy jest sporym ciosem dla samorządu terytorialnego, zwłaszcza gdy miasto opuszczają osoby młode lub wykształcone. “Drenaż mózgów” może pośrednio przyczynić się do zahamowania rozwoju lokalnego. Dlatego też, każdy samorząd powinien oferować jak najwięcej udogodnień swoim mieszkańcom. Żłobek jest jednym z takich udogodnień. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy w wieku niższym niż 3 lata pod opieką wykwalifikowanych osób, co pozwala im na podjęcie się pracy i realizację swoich celów zawodowych.

Obiekt powstający przy Stadionie Miejskim ma dwie kondygnacje. Dolna część budynku posłuży jako żłobek. Górna zaś, wypełniona będzie pomieszczeniami administracyjnymi i salami dla starszych dzieci. Żłobek wyposażony będzie w ułatwienia takie jak winda. W początkowym okresie funkcjonowania obiektu zabraknie kuchni – zamawiany będzie catering. Budynek powinien wystarczyć dla około trzystu pociech, z czego sześćdziesięcioro będzie przyjętych do żłobka. Burmistrz Drezdenka zapowiada, że pod koniec lutego zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora żłobka. Ten zostanie otwarty nieco wcześniej niż przedszkole, bo już 1 czerwca. Stworzy to dodatkowe miejsca pracy dla 12 opiekunów i pielęgniarki.

W maju rozpocznie się nabór dzieci do żłobka. Obiekt wciąż jest jeszcze placem budowy, ale powoli nabiera finalnej postaci. Budynek wygląda nowocześnie – skrzydło żłobka jest już niemal ukończone. Ściany są pomalowane, łazienki urządzone, a w niektórych pomieszczeniach stoją już komody z przewijakami, kolorowe szafki i wieszaki. Budynek będzie ogrzewany gazowo. Skrzydło przedszkola to wciąż fundamenty, ale niedługo wzniesione zostaną mury. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*