Posiadaczka kilkudziesięciu gramów narkotyków zatrzymana przez policję

Źródło: KPP Strzelce Krajeńskie

Strzeleccy policjanci przechwycili kilkadziesiąt gramów dopalaczy, które mogły trafić na lokalny rynek i stanowić duże zagrożenie dla zdrowia i życia.

Policjanci z pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich wczoraj (17 lutego) zatrzymali 38-letnią kobietę. Kryminalni w trakcie przeszukiwania mieszkania zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów środków psychoaktywnych, potocznie zwanych dopalaczami. Kobiecie postawiono zarzut dotyczący posiadania nowych substancji psychoaktywnych, za co grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają też, czy kobieta mogła rozprowadzać narkotyki wśród mieszkańców naszego powiatu.

Dopalacze zaczęły zyskiwać swoją sławę po 2010 roku, kiedy to w Polsce i w Europie zawrzało na temat nowych (i legalnych) środków psychoaktywnych dostępnych na rynku. W skutek dużej ilości zatruć tymi substancjami, życie straciło wielu nierozważnych młodych ludzi, a zamienniki marihuany w postaci suszu do palenia są jednymi z niebezpieczniejszych nowych narkotyków. Skład tych substancji nigdy nie jest do końca pewny, co po zatruciu organizmu znacząco utrudnia udzielenie natychmiastowej pomocy w szpitalu. Producenci dopalaczy stale zmieniają zawartość narkotyku, co doprowadziło do powstania wielu mitów na temat ich zawartości. Pomimo tego, że większość tych substancji to syntetyczne kannabinoidy, to jednak działanie poszczególnych związków może się znacznie różnić. Warto odnotować, że po ostatnich delegalizacjach liczba osób rozprowadzających te narkotyki stale spada.

Pamiętajcie, aby w wypadku zatrucia jakimikolwiek używkami, niezwłocznie skorzystać z pomocy medycznej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*