Z jakimi ograniczeniami spotkamy się w restauracjach i salonach fryzjerskich?

Rząd zaplanował już trzeci etap znoszenia obostrzeń związanych z pandemią SARS-CoV-2. Od 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług kosmetyczek i fryzjerów, a także zjeść w restauracji i spędzić czas w kawiarni.

Otwarcie tych działalności gospodarczych wiąże się oczywiście z koniecznością dostosowania do odgórnych zaleceń. W przypadku gastronomii, gość będzie mógł zjeść posiłek zarówno na sali, w środku, jak i w ogródku restauracyjnym. Ponadto, wśród zaleceń i wymogów znalazły się:

  • limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2);
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie;
  • zachowanie 2 m odległości między stolikami. Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 m pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami;
  • zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego. Komfort polepszy to, że goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

Wśród zaleceń dla salonów urody znalazły się natomiast:

  • obowiązek noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala);
  • używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe;
  • przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Istotnym zaleceniem jest to, że klient nie może oczekiwać na usługę w poczekalni.

Pełną treść informacji dotyczących nadchodzących zmian znajdziecie Państwo tutaj. W komunikacie zawarte są informacje na temat działania m.in. obiektów kulturalnych, uczelni wyższych, szkół, obiektów sportowych i kościołów.


Naszym celem podstawowym jest gwarantować Wam – mieszkańcom Drezdenka i okolic – najświeższe informacje w czystej postaci. Nigdy nie sięgniemy po serwisy reklamowe pokroju AdSesnse, ponieważ sprzeciwiamy się nachalnym reklamom i za punkt honoru stawiamy sobie przejrzystość oraz estetykę. Nikt z redakcji nie pobiera honorarium. Światowa pandemia COVID-19 znacznie pokrzyżowała naszą strategię. Troszcząc się o lokalnych przedsiębiorców – wstrzymaliśmy proces pozyskiwania reklamodawców. Rozwój i utrzymanie serwisu kosztuje, więc uruchomiliśmy możliwość wpłacania darowizn o dowolnej kwocie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*