Powstanie park rekreacyjny w Zielątkowie

Zdjęcie poglądowe.

8 maja podpisana została umowa pomiędzy gminą a inwestorem na budowę nowego centrum rekreacyjnego w Zielątkowie. Łączna kwota inwestycji to 125 700 złotych.

W listopadzie 2019 roku Gmina Drezdenko złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego o dofinansowanie zadania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tym zadaniem jest budowa nowego parku rekreacyjnego wraz z placem zabaw w Zielątkowie.

Inwestycja, która w niedalekiej przyszłości będzie znajdowała się w Zielątkowie, obejmuje zagospodarowanie terenu, montaż ogrodzenia, oświetlenia oraz urządzeń rekreacyjnych takich jak orbitrek, wioślarz, bujak na sprężynie, zjazd linowy, zestaw sprawnościowy, gra w klasy, slalom, mini golf i piaskowe pole zabaw.

W opublikowanym poście Burmistrz Drezdenka opisuje podjęte działania:

Zielątkowo to niewielka, ale bardzo piękna miejscowość Naszej Gminy. Mieszkańcy, z Panią Sołtys Małgorzatą Grabowską na czele, wielokrotnie zgłaszali problem braku ogólnodostępnego miejsca do spotkań na świeżym powietrzu. Marzeniem dzieci i ich rodziców było bezpieczne miejsce do zabawy i odpoczynku. […] Wypada chyba zaśpiewać „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie…”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*