Fundacja BOŚ zaprasza do udziału w kolejnej edycji “Zielonej Ławeczki”

“Zielona Ławeczka” to ogólnopolski i prospołeczny projekt grantowy prowadzony przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Do konkursu zgłaszać się mogą mieszkańcy osiedli w miastach powyżej 10 tysięcy obywateli. Projekt ma ułatwić przemianę zaniedbanych terenów osiedli w zielone i przyjazne zakątki.

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów. Niezbędne do uczestnictwa będzie zebranie minimum pięciu mieszkańców naszego osiedla/bloku. Oczywiście skład zespołu może być sukcesywnie zwiększany. Uczestnicy mogą nieustannie włączać kolejnych sąsiadów do pracy. Każdemu zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu (przykładowo Rada Osiedla) oraz organizatorem konkursu.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1650 złotych. Większość z tych pieniędzy (1200 złotych) zostanie przeznaczona na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Reszta pieniędzy (450 złotych) to wartość tytułowej, zielonej ławki parkowej do ustawienia w odnowionym miejscu. Na stronie konkursu znaleźć można cenne wskazówki oraz wszelkie instrukcje i materiały zewnętrzne, które pomogą Wam w przygotowaniu się do udziału.

Osiedla to często betonowe i szare przestrzenie. “Zielona Ławeczka” ma na celu nie tylko stworzenie terenu zielonego na Waszym osiedlu. Przyjazna przestrzeń wokół bloku i osiedla sprzyja również nawiązywaniu oraz utrzymywaniu się relacji sąsiedzkich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*