Burmistrz Drezdenka apeluje: zostańmy w domu i poddajmy się kwarantannie

Podczas czwartkowego (12.03) wspólnego posiedzenia komisji przy Radzie Miejskiej w Drezdenku, burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska wystosowała do mieszkańców apel w sprawie pandemii wirusa SARS-CoV-2. 

Odkąd w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19, jesteśmy cały czas bombardowani nowymi informacjami na temat koronawirusa. Wśród tych wiadomości pojawiają się też fałszywe informacje, o czym informowaliśmy tutaj. Swój apel wystosowała również burmistrz Karolina Piotrowska:  

Mierzymy się z sytuacją nadzwyczajną, wymagającą od nas wszystkich solidarności i odpowiedniego spojrzenia na problem. Niedawno rząd podjął decyzję o wstrzymaniu zajęć dydaktycznych w szkołach i przedszkolach, dlatego chciałabym wystosować do wszystkich mieszkańców apel. Pamiętajmy, że ten czas to nie są ferie i chciałabym, aby rodzice przypilnowali swoje dzieci, aby najbliższe dwa tygodnie spędziły w domach. Musimy zacisnąć zęby i poddać się kwarantannie, abyśmy nie narażali swojego zdrowia, a nawet życia.

Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka

Burmistrz podkreśliła, że współpracuje ze wszystkimi instytucjami i dyrektorami gminnych jednostek, a cała ta sytuacja jest bezprecedensowa oraz trudna, przez co wszyscy traktują ją jako priorytetową. Piotrowska zaapelowała też, abyśmy nie popadali w zbędną panikę, nie robili wojennych zapasów i jeśli tylko możemy, pomagali najbliższym, w szczególności osobom starszym, w codziennych trudnościach, jakimi są na przykład zakupy.

Mariusz Suchecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Drezdenku, poprosił mieszkańców, aby ograniczyli swój udział w obradach Rady Miejskiej: 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa (COVID-19) i gwałtownym wzrostem zachorowań, apeluję o ograniczenie uczestnictwa mieszkańców w posiedzeniach Rady Miejskiej w Drezdenku.

Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Suchecki, link do wypowiedzi

W czwartek (12.03) również wprowadzono w Urzędzie Miejskim specjalne regulacje, spowodowane stale rozszerzającą się pandemią:  

W związku z przeciwdziałaniem COVID-19, Burmistrz Drezdenka poleca prowadzenie obsługi klienta wyłącznie przy okienku biura obsługi klienta (przy głównym wejściu). Prosimy klientów Urzędu Miejskiego, aby w tej sytuacji starali się przede wszystkim korzystać z poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

Źródło informacji – link

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*