Zalecenia Policji w obliczu zagrożenia wirusem SARS-CoV-2

W związku z koniecznością dostosowania się do określonych procedur i zachowania społecznej odpowiedzialności, Policja wydaje dwa oficjalne komunikaty skierowane do obywateli.

W jednym z tych komunikatów sugeruje się, aby ograniczyć osobiste wizyty w jednostkach Policji. Wiążą się one nie tylko z narażeniem pracowników jednostki, ale także nas samych. Wizyty takie często oznaczają konieczność poruszania się różnymi środkami komunikacji zbiorowej lub oczekiwaniem na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji “Moja Komenda” oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych).

Po weryfikacji naszego zgłoszenia, otrzymamy instrukcje, co do dalszego postępowania. Jedynie w niektórych przypadkach możemy zostać poinformowani o konieczności wizyty na komisariacie.

W drugim komunikacie, Policja ostrzega przed nieuczciwym postępowaniem osób, które oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferty takie pojawiają się coraz częściej w Internecie. Oszuści podszywają się również, pod instytucje mające na celu zapobieganie szerzeniu się wirusa i zajmujące się jego leczeniem. Informacji i porad dotyczących wirusa należy szukać tylko na oficjalnych i sprawdzonych witrynach Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*