250-kilogramowa bomba znaleziona w Zwierzynie

Źródło: Urząd Gminy Zwierzyn

Do nietypowego odkrycia doszło na jednej z posesji w Zwierzynie. Właściciel przypadkowo odkopał 250-kilogramową bombę lotniczą, która pochodzi z okresu II wojny światowej.

Od zakończenia II wojny światowej minęło już 75 lat, ale do dziś w Polsce co roku odnajduje się kilkadziesiąt niewybuchów, których masa wynosi od 50 kilogramów do nawet 5 ton.

250-kilogramową bombę lotniczą odkopał jeden z mieszkańców osiedla w Zwierzynie. O swoim odkryciu mężczyzna od razu poinformował odpowiednie służby. Przybyli na miejsce specjaliści stwierdzili, że to bomba lotnicza. Mierzący 150 centymetrów długości pocisk znajdował się zaledwie 30-40 centymetrów pod ziemią.

W oczekiwaniu na patrol saperski z 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów służby wdrożyły specjalne procedury zarządzania kryzysowego mające zabezpieczyć miejsce, w którym znaleziona bombę. Na czas wydobycia ładunku ewakuowano około 40 osób.

W opublikowanej informacji na fanpage’u Urzędu Gminy Zwierzyn włodarze kierują słowa podziękowania do wszystkich służb pracujących w miejscu odnalezienia bomby.

Dziękujemy Saperom, Policji, Strażakom PSP i OSP za fachowe przeprowadzenie akcji. Jak widać nie możemy być do końca pewni co kryje ziemia na której mieszkamy. W przypadku nietypowego znaleziska należy zawsze i niezwłocznie poinformować o tym Policję. Nigdy nie można działać na własną rękę!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*