Zmiany w zarządzaniu odpadami komunalnymi

21 kwietnia podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Drezdenku radni podjęli temat zmian w zarządzaniu odpadami komunalnymi.

Od 1 kwietnia na podstawie zawartego konsorcjum z PGKiM usługi wywozu odpadów komunalnych w Gminie Drezdenko świadczy firma ZUO Clean City z Mnich. Podjęta we wtorek przez radnych uchwała przedstawia regulamin utrzymania porządku na terenie Drezdenka. Zmiana przedsiębiorcy wywożącego śmieci ma polepszyć jakość usług odbioru odpadów na terenie gminy.

Podczas sesji radni dyskutowali na temat nielegalnych wysypisk śmieci i pojemników na odpady komunalne, do których notorycznie podrzucane są duże ilości śmieci. Internetową burzę wywołał post burmistrz Drezdenka Karoliny Piotrowskiej z 27 marca, w którym tak opisała całą sytuację:

Jeśli wolny czas wykorzystujesz na robienie porządków w piwnicy lub remontu z wymianą mebli – Twoja sprawa, ale jeśli po tych czynnościach pozostawiasz syf w przestrzeni publicznej, bo za nic masz zasady dobrego współżycia społecznego – jesteś zwykłym egoistą i niechlujem.

Joanna Bajcar, Zastępca Kierownika Referatu Gospodarki Gminnej i Ochrony Środowiska, poinformowała, że do 31 maja gmina zamontuje pięć kamer w miejscach, w których najczęściej podrzucane są cudze śmieci. Bajcar zastrzegła, że nie zdradzi na razie, gdzie dokładnie zostanie zamontowany monitoring, ale jednocześnie zapewniła, że wszystkie takie sytuacje są i będą zgłaszane na policję, ponieważ generuje to bardzo duże koszty, które muszą ponosić wszyscy mieszkańcy gminy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*