W Drezdenku powstanie miasteczko rowerowe

Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska podpisała dzisiaj umowę na dofinansowanie budowy miasteczka rowerowego w Drezdenku.

Inwestycja budowy strefy aktywności i rekreacji z Miasteczkiem Ruchu Drogowego w Drezdenku przy Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku warta 129 964 złotych, została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 82 696 złotych. W ramach projektu przebudowany zostanie teren zielony za halą sportową, z zachowaniem boiska do siatkówki oraz istniejącego parku linowego. Przewidywany czas realizacji i ukończenia inwestycji to 2023 rok.

Jak przekazuje Burmistrz Drezdenka:

W naszej gminie rozbudowujemy sieć ścieżek rowerowych i bardzo zależy nam, aby jak najwięcej osób korzystało z tej formy transportu i rekreacji. Bezpieczeństwo jest tutaj priorytetem, dlatego szczególną uwagę przywiązaliśmy do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego! Dzięki temu dla naszych mieszkańców, szczególnie tych najmniejszych, niestraszne będzie pokonanie ronda, torów czy skrzyżowania z sygnalizacją świetlną rowerem. Będzie to zatem miejsce do ćwiczeń i solidna podstawa do zdobycia Karty Rowerowej

Karolina Piotrowska
fot. Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska (z Dyrektorem Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*