„Drezdenko szyje maseczki” – czyli społeczna akcja mieszkańców

Źródło: Szpital Powiatowy w Drezdenku

„Drezdenko szyje maseczki” – to społeczna akcja, którą zainicjowali mieszkańcy Drezdenka i okolic. Dzięki paniom Barbarze Netyks i Karolinie Dukiel do szpitala trafiły 273 maseczki.

Odkąd w Polsce lawinowo wzrastają potwierdzone przypadki zachorowań na COVID-19, odtąd szpitale zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na materiały sanitarne, takie jak maseczki czy kombinezony ochronne. Braki tych materiałów zgłosił również Szpital Powiatowy w Drezdenku. Na odpowiedź mieszkańców nie trzeba było długo czekać, na apel szpitala odpowiedziały panie: Barbara Netyks oraz Karolina Dukiel, które zakasały rękawy i zaczęły szyć maseczki ochronne. Jak podkreślają pracownicy szpitala na internetowym profilu, olbrzymie podziękowania należą się również pani Wioletcie Bartkowiak, która za darmo przekazała potrzebny materiał.

Do tej pory panie uszyły 273 maseczki, które trafią nie tylko do pracowników szpitala, ale także do każdego pacjenta na izbie przyjęć. Jak mówią pracownicy szpitala, postawa pań Barbary, Karoliny i Wiolety jest godna naśladowania. Bardzo im dziękują za przekazane wsparcie oraz serdecznie zapraszają osoby, które również chciałyby pomóc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*