Od jutra targowisko miejskie znów czynne

Od piątku 17 kwietnia targowisko miejskie znów będzie otwarte dla mieszkańców i okolicznych handlarzy.

Otwarcie miejskiego targowiska to przede wszystkim wyjście naprzeciw postulatom rolników i lokalnych sprzedawców, dla których targowisko jest często jedynym miejscem zarobku.

Handel będzie możliwy tylko podstawowymi artykułami bytowymi, tj.: artykułami spożywczymi i rolnymi – warzywami, owocami, kwiatami, rozsadami sadzonek, jajkami. Sprzedawcy handlujący innymi towarami nie będą wpuszczani na teren targowiska. Osoby handlujące muszą mieć rękawiczki, dezynfekować je po każdym kontakcie z pieniędzmi oraz mieć założoną maseczkę, szalik lub chustę, która zakryje usta i nos.

Burmistrz Drezdenka w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Miejskiego

Targowisko będzie czynne w każdy wtorek oraz piątek od godziny 7:30 do godziny 13:00. Sprzedający mogą się pojawić na targowisku już o godzinie 6:00.

Na terenie całego obiektu wprowadzono restrykcje, które mają zapewnić wszystkim korzystającym odpowiednie warunki bezpieczeństwa w związku z epidemią SARS-CoV-2. Są to przede wszystkim poniższe obostrzenia:

  • Przy wejściu należy zdezynfekować ręce udostępnianym środkiem dezynfekującym oraz mieć założoną maseczkę, szalik lub chustę, która zakryje usta i nos;
  • W kolejce do jednego stoiska mogą znajdować się najwyżej 3 osoby zachowujące dystans min. 2 metry;
  • Wejście na targowisko oraz wyjście z targowiska będzie możliwe tylko od ul. Słonecznej i przy barierkach od parkingu przy Markecie Mila od ul. Pierwszej Brygady.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*