Jak policjanci kontrolują osoby na kwarantannie?

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i podległych im komisariatów od początku pandemii SARS-CoV-2 kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają obowiązujących przepisów. Ze 141 osób, tylko w dwóch przypadkach osoby nie dostosowały się do panujących zaleceń.

Od kilku tygodni instytucje publiczne robią wszystko, aby zapobiec zagrożeniu powodowanemu przez koronawirus. W powiecie strzelecko-drezdeneckim, jak i w całej w Polsce, wdrożono specjalne środki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. We współpracy z powiatowymi instytucjami, policjanci ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa, skontrolowali już kilkaset osób.

Jak informuje Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich:

Cieszy fakt, że niemal wszyscy wykazali się odpowiedzialnością społeczną i przestrzegali zasad kwarantanny. W dwóch przypadkach osoby nie dostosowały się do zaleceń. Dlatego będą wyciągnięte wobec nich surowe konsekwencje. Mówimy tutaj o grzywnie, która może wynieść nawet 30 tys. złotych.

mł. asp. Tomasz Bartos

Podczas kontroli policjanci zachowują wszelkie środki bezpieczeństwa, zarówno dla obywateli, jak i funkcjonariuszy. Mundurowi telefonicznie kontaktują się z kontrolowaną osobą i proszą o podejście do okna, aby móc potwierdzić, że przestrzega ona kwarantanny. Policjanci w trakcie „wizyt” pytają, czy osoba w odizolowaniu nie potrzebuje pomocy związanej z lekarstwami lub żywnością i przekazują takie informacje odpowiednim instytucjom.

Strzelecko-drezdeneccy policjanci przypominają i zachęcają do korzystania z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna Domowa”, która znacząco ułatwia kontrolę i kontakt ze służbami oraz odpowiednimi instytucjami. W powiecie na razie korzysta z niej kilka osób.

W piątek, 27 marca, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drezdenku poinformował, że na terenie naszego powiatu przebywają:

  • 1 osoba z dodatnim wynikiem badania na SARS-CoV-2;
  • 141 osób objętych dwutygodniową kwarantanną (w gminie Drezdenko około 40 osób);
  • 41 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*