Wypadek motocyklisty w Rąpinie – uważajmy na drodze!

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocykla do jakiego doszło na drodze w miejscowości Rąpin pod Drezdenkiem. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał 32-letni motocyklista. Przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Pamiętajmy, że letnia pogoda jest zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i rozsądek na drodze.

Coraz lepsze warunki pogodowe sprawiają, że na drogach pojawią się miłośnicy jazdy na motocyklach. A tych każdego roku jest coraz więcej – w różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Niestety wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

W niedzielę (29 maja) na drodze w miejscowości Rąpin pod Drezdenkiem z niewyjaśnionych przyczyn doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 32-latek z obrażeniami między innymi ręki został przewieziony do szpitala. W zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny pojazd. W tej chwili trwa policyjne postępowanie, które ustali okoliczności wypadku. Ten powinien być przestrogą dla wszystkich motocyklistów i pozostałych kierowców, aby na drodze być szczególnie uważnym i odpowiedzialnym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*