Wojewoda odwiedził Klub Seniora w Trzebiczu

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

W poprzedni piątek (7 maja) oprócz oficjalnego otwarcia Alei Piastów, o czym pisaliśmy tutaj, miała miejsce wizyta wojewody Władysława Dajczaka w trzebickim Klubie Seniora.

Klub Seniora w Trzebiczu to już druga taka inwestycja w gminie. Został on otwarty w marcu bieżącego roku i cieszy się dużym zainteresowaniem. Gmina Drezdenko przystąpiła do realizacji Programu Wieloletniego „Senior+” w 2020 roku. Na uruchomienie klubu otrzymała 106 886,00 zł ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa przy całkowitym koszcie wynoszącym 134 307,50 zł. Podczas spotkania, wojewoda podkreślał, że:

Cieszę się, że jesteście państwo tutaj i że to miejsce żyje. Gdyby nie Wasza obecność, istnienie tego miejsca nie miałoby sensu. Gdy odwiedzam kluby seniora zachwyca mnie to z jaką dumą seniorzy prezentują to, czym się zajmują.

Seniorzy opowiedzieli wojewodzie m. in. o działaniach prowadzonych wraz  z przedszkolakami. W czasie wizyty na terenie klubu prezentowano prace konkursowe dzieci złożone na konkurs patriotyczny. Odbyło się również oficjalne wręczenie nagród autorom zwycięskich prac.

Klub posiada 15 miejsc z przeznaczeniem dla seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy pozostają nieaktywni zawodowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*