Wizyta niemieckiej delegacji z Winsen nad Luhe w Drezdenku

W niedzielę, 29 maja zakończyła się pięciodniowa wizyta delegacji z miasta partnerskiego Drezdenka – Winsen nad Luhe.

W 2020 roku Drezdenko wraz z niemieckim Winsen nad Luhe obchodziło swoje 20-lecie współpracy partnerskiej, jednak z powodu wybuchu pandemii COViD-19, podobnie jak obchody 75-lecia OSP w Drezdenku uroczyste podsumowanie dwudziestoletniej współpracy zostało przeniesione. Na początku roku drezdenecka delegacja na czele z Burmistrz Drezdenka Karoliną Piotrowską wybrała się do Winsen. Niemiecka kontrwizyta została zaplanowana na koniec maja i miała zbiegać się bezpośrednio z obchodami 75-lecia OSP w Drezdenku, dlatego w delegacji, która odwiedziła naszą gminę oprócz przedstawicieli miasta Winsen oraz powiatu, znaleźli się przedstawiciele lokalnych jednostek straży pożarnej.

Wizyta delegacji rozpoczęła się w czwartek wieczorem. Podczas pierwszych dni wizyty nasi goście mieli okazję zapoznać się z Urzędem Miejskim, niedawno otwartą Świetlicą Opiekuńczą, Centrum Organizacji Pozarządowych, Parkiem Kultur Świata, żłobkiem oraz budowanym budynkiem przedszkola, Biblioteką Publiczną w Drezdenku, gdzie zaprezentowano publikację polsko-niemieckiej książki opisującej 75-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku autorstwa Lecha Cabla, remizę OSP. W sobotę delegacja z Winsen wzięła udział w obchodach, o których pisaliśmy tutaj, a później jako obserwatorzy uczestniczyli w gminnych sportowo-pożarniczych zawodach strażackich. Po południu zaprezentowano im Zespół Pałacowy, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku, gdzie później uczestniczyli w Jarmarku Kasztelańskim.

Kilkudniowa wizyta władz Winsen z pewnością pozwoliła na zacieśnienie współpracy pomiędzy oboma miastami, a także na wymianę doświadczeń i wyzwań przed jakimi stoi Drezdenko oraz Winsen na skórze przedstawicieli władz obu miast. Obecny Burmistrz Winsen nad Luhe – André Wiese dziękował za tak serdeczne i otwarte przyjęcie w Drezdenku oraz zapewniał o dalszej i bliskiej współpracy z Drezdenkiem.

Fotorelacja:

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Małych Projektów programu INTERREG VA 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*