Więcej łóżek “covidowych” w drezdeneckim szpitalu

Od 1 kwietnia decyzją Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku zwiększono liczbę tzw. łóżek covidowych. Z tego też powodu wstrzymane do odwołania zostały przyjęcia pacjentów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Pandemia COViD-19 wymusza na placówkach medycznych podejmowanie konkretnych działań, mających na celu zapewnienie jak najlepszej opieki nad chorymi. Mimo lockdownu w województwie lubuskim wciąż przybywa nowych zakażeń. Na początku tygodnia w drezdeneckim szpitalu przebywało 122 pacjentów. Podczas samego weekendu zmarło 7 osób.

Jak informuje Zarząd Szpitala Powiatowego w Drezdenku:

Wśród hospitalizowanych niestety nie brakuje osób młodych. Decyzją Wojewody Lubuskiego, ze względu na znaczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19, Szpital Powiatowy w Drezdenku zwiększy liczbę łóżek tzw. covidowych z dniem 1 kwietnia 2021r. Jednocześnie z tego powodu wstrzymane zostały aż do odwołania przyjęcia pacjentów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

W związku z tą decyzją, już w poniedziałek ewakuowano ze szpitala pacjentów ZOL-u, którzy dzięki wsparciu 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie, Komendy Policji Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. zostali bezpiecznie rozwiezieni do domów lub innych ośrodków w województwie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*