Uczniowie z Drezdenka drukują przyłbice ochronne dla lekarzy i pielęgniarek

Przykładowe drukarki 3D

Dwóch mieszkańców Drezdenka, Klaudiusz i Kamil Seliga, przy użyciu domowej drukarki 3D produkują przyłbice ochronne dla pracowników lokalnych szpitali.

W czasach pandemii polskie szpitale zmagają się z olbrzymimi brakami w środkach ochronnych. Na szczęście codziennie dowiadujemy się o ludziach, którzy starają się pomóc służbie zdrowia.

W Drezdenku też mamy swoich bohaterów. Mowa tu o dwóch braciach, którzy w dwa tygodnie za pomocą domowej drukarki 3D wydrukowali prawie 90 sztuk przyłbic ochronnych. Zostały one przekazane do szpitali w Drezdenku, Międzychodzie oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Niezbędne materiały do produkcji zapewniła firma StralCo-Bis ze Strzelec Krajeńskich.

Drukowanie przestrzenne – Druk 3D – proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. ~ Wikipedia

O swoim pomyśle opowiadają tak:

Pewnego razu, kiedy przeglądaliśmy Facebooka, natrafiliśmy na projekt przyłbic ochronnych, które można wydrukować za pomocą drukarki 3D, a ponieważ takie rzeczy są teraz bardzo potrzebne, postanowiliśmy, że pomożemy pobliskim szpitalom.

Bracia informują, że planują wydrukować jeszcze 200 przyłbic, ale jeśli szpitale dalej będą mierzyć się z brakami, to nie zaprzestaną produkcji. Dlatego też szukają chętnych, którzy razem z nimi mogliby drukować potrzebne wyposażenie. Kontaktować się można poprzez e-mail – kamilseliga11@gmail.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*