Szaleńczy pościg po ulicach Dobiegniewa [WIDEO]

We wtorek (5 maja) około godziny 15:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy patrolowali ulice Dobiegniewa w nieznakowanym radiowozie chcieli poddać kontroli drogowej kierowcę w fordzie galaxy, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca bez uprawnień do kierowania pojazdem zaczął stwarzać ogromne niebezpieczeństwo dla pozostałych członków ruchu oraz pieszych.

Nagranie ze zdarzenia można zobaczyć tutaj. Policjanci chcieli zatrzymać 34-latka, gdy ten wyjeżdżał z ulicy Kościuszki. Funkcjonariusze przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie ugiął się i zaczął uciekać ulicą Sienkiewicza. Kiedy zorientował się, że jezdnia jest zbyt zatłoczona do dalszej ucieczki, wjechał na chodnik nie zważając na pieszych, którzy odskakiwali od rozpędzonego pojazdu. Jego skrajna nieodpowiedzialność mogła skończyć się tragedią dla niewinnych przechodniów.

Na szczęście pościg nie trwał długo, bo po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna został zatrzymany. Stracił on panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup. Zapytany o to, dlaczego ucieka, odpowiedział „a dlaczego nie?”. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.


Naszym celem podstawowym jest gwarantować Wam – mieszkańcom Drezdenka i okolic – najświeższe informacje w czystej postaci. Nigdy nie sięgniemy po serwisy reklamowe pokroju AdSesnse, ponieważ sprzeciwiamy się nachalnym reklamom i za punkt honoru stawiamy sobie przejrzystość oraz estetykę. Nikt z redakcji nie pobiera honorarium. Światowa pandemia COVID-19 znacznie pokrzyżowała naszą strategię. Troszcząc się o lokalnych przedsiębiorców – wstrzymaliśmy proces pozyskiwania reklamodawców. Rozwój i utrzymanie serwisu kosztuje, więc uruchomiliśmy możliwość wpłacania darowizn o dowolnej kwocie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*