Strzelce Krajeńskie i Dobiegniew z nowymi obwodnicami

Obwodnice Strzelec Krajeńskich i Dobiegniewa zostały zakwalifikowane do programu Ministerstwa Infrastruktury “100 Obwodnic”. Pierwszą z nich przejedziemy już za 5 lat, na drugą musimy chwilę zaczekać.

Po wielu latach oczekiwania, Strzelce Krajeńskie w końcu doczekają się swojej obwodnicy, która wyprowadzi ruch tranzytowy przechodzący przez centrum i odciąży od dawna zakorkowane ulice. Inwestycja znacząco zmieni bieg drogi krajowej nr 22, co zapewni poprawę bezpieczeństwa i zwiększenie przepustowości na głównych drogach. 

Podobnego przedsięwzięcia doczekają się mieszkańcy Dobiegniewa, którzy tak samo jak Strzelczanie skarżą się na olbrzymi hałas przejeżdżających pojazdów i problem z przemieszczaniem się po drogach lokalnych. Oba miasta – Strzelce Krajeńskie i Dobiegniew – zostały niedawno zakwalifikowane do programu Ministerstwa Infrastruktury “100 obwodnic”, który zakłada budowę arterii komunikacyjnych w sześciu miastach naszego województwa do 2030 roku.  

Planowana obwodnica Strzelec Krajeńskich ma mieć swój początek na wysokości miejscowości Brzozy, a następnie kierować się nad samym miastem, aby ostatecznie “wpaść” na DK 22. Budowa ponad 7 kilometrowego odcinka ma zacząć się w 2023 roku i zakończyć się dwa lata później. Natomiast koszt całej inwestycji to 171 milionów złotych. 

Obwodnica Dobiegniewa jest na razie wielką niewiadomą, ponieważ nie ogłoszono jeszcze przetargu na projekt nowej drogi przelotowej, która będzie dużym wyzwaniem ze względu na dość trudny teren i wiele jezior. Sylwia Łaźniewska – Burmistrz Dobiegniewa – w “Gościu poranka” w Radiu Zachód mówiła, że obwodnica jest strategicznym elementem rozwoju gospodarczego i turystycznego w regionie. Samo ogłoszenie przetargu na budowę zaplanowano dopiero na III kwartał 2025 roku. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*