Ruszają drogowe inwestycje w gminie Drezdenko

Wraz z początkiem wiosny w całej gminie Drezdenko rozpoczęły się zaplanowane przez Urząd Miejski remonty dróg. Do przebudowy ul. Pierwszej Brygady dołączyły drogi w Grotowie, Zielątkowie oraz Marzeninie.

Od 9 lipca br. mieszkańcy Zielątkowa będą mogli cieszyć się nowym wjazdem do swojej miejscowości. Obecny jest w tragicznym stanie, a przejeżdżający tamtędy kierowcy muszą znacząco zwalniać, aby nie uszkodzić swoich pojazdów. Remont za kwotę ponad 366,4 tysięcy złotych poprawi nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na skrzyżowaniu oraz zatoce autobusowej.

W Grotowie trwa właśnie całkowita przebudowa jednej z gminnych dróg, która ułatwi dojazd do drogi wojewódzkiej okolicznym mieszkańcom. Jak informuje burmistrzyni Karolina Piotrowska:

Ogromna sieć dróg gminnych i utrzymanie ich w należytym stanie to jedno z największych wyzwań gminy Drezdenko. Bardzo cieszą więc inwestycje, takie jak ta w Grotowie. Nowy, blisko półkilometrowy odcinek asfaltowej drogi gotowy będzie do końca kwietnia.

Mieszkańcy Marzenina natomiast doczekali się nowego parkingu wybudowanego pod tamtejszą salą wiejską. W przyszłości zaplanowano już zagospodarowanie terenu wokół parkingu m.in. nasadzając nowe drzewa i krzewy.

Postępy prac widać już również na ul. Pierwszej Brygady w Drezdenku, gdzie drogowcy zerwali już asfalt. O całej inwestycji pisaliśmy tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*