Rusza długo wyczekiwany remont ulicy Pierwszej Brygady

Po pięciu miesiącach oczekiwania rozpoczyna się przebudowa jednej z najważniejszych ulic Drezdenka. Inwestycja za blisko 5 milionów złotych ukończona zostanie w przyszłym roku.

Ulica Pierwszej Brygady to jedna z najważniejszych arterii miasta. Pełni ona jednocześnie rolę drogi wojewódzkiej nr 181, która prowadzi do Niegosławia, a dalej aż do granicy województwa, dlatego codziennie przejeżdżają nią setki pojazdów. Ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku remont odcinka od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego aż do Urzędu Skarbowego został dobrze przyjęty przez mieszkańców, którzy od dawna skarżyli się na fatalny stan jezdni.

Generalny wykonawca inwestycji, którym jest firma Eurovia Polska S.A., poinformował, że od dnia 29 marca wprowadzona zostanie tymczasowa reorganizacja ruchu, a ulica Pierwszej Brygady od sklepu spożywczego Delikatesy Centrum do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

fot. Urząd Miejski w Drezdenku

Wykonawca jednocześnie informuje, że:

– Dojazd do sklepu spożywczego będzie możliwy tylko od strony ulicy Piłsudskiego.

– Ulice Sienkiewicza oraz Moniuszki będą ulicami „ślepymi”.

– Mieszkańcy nieruchomości o numerach od 1 do 2a oraz 53 do 56 proszeni są o wyjechanie samochodami i pozostawienie ich na ulicach Sienkiewicza oraz Moniuszki. Pozostałych mieszkańców będziemy informować na bieżąco o utrudnieniach z wjazdem i wyjazdem na posesje.

Komunikat firmy Eurovia Polska S.A. opublikowany na stronie Urzędu Miejskiego w Drezdenku

Zgodnie z projektem, w ramach przebudowy ulicy Pierwszej Brygady wymieniona zostanie sieć kanalizacji deszczowej, wodociągowej, elementy kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie, a ulica oprócz nowej nawierzchni będzie mieć nowe chodniki, zjazdy, zatoki, ścieżkę rowerową, spowalniacze ruchu i aktywne oznakowanie.

Remont, który został sfinansowany ze środków gminy oraz 50 % dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych planowo ma zostać zakończony w październiku 2022 roku.

fot. Urząd Miejski w Drezdenku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*