Remont mostu na Niepodległości. Jak długo będzie trwał?

Od 9 czerwca mieszkańcy, którzy korzystają z ul. Niepodległości, która jest jedną z drezdeneckich arterii stoją w długich korkach. Jak długo potrwa jeszcze remont i czy zakończy się w terminie?

Zielonogórskie przedsiębiorstwo MOSTY sp. z o.o. rozpoczęło prace przy DW 160, czyli głównej i wręcz jedynej drodze łączącej północną i południową część Drezdenka.

Remont ma poprawić ogólną kondycję techniczną mostu. Naprawa obejmie modernizacje konstrukcji stalowej, kamiennych podpór i umocnienia skarp. Obiekt wyposażony będzie w płyty przejściowe zlokalizowane na dojazdach do mostu.

Jednak naprawa w sposób dotkliwy spowodowała reorganizację ruchu. Mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z ulicy Niepodległości skarżą się, że światła, które nadzorują ruch wahadłowy są zbyt długie, przez co generują czasochłonne i niepotrzebne korki, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. Inni zaś komentują remont na portalach internetowych.

Tylko w Polsce można zamknąć główna drogę i pracować od około 6-14. To tak jak ostatnio z malowaniem pasów koło netto w środku dnia.
ZDW chyba kompletnie oszalało. Największy ruch – główna droga, godzinowo południe i sezonowo wakacje. Koszmar. Czemu nikt nie robi tego tak jak za granica, w nocy, poza sezonem?

Komentarz Pana Bartka, pod jednym z postów na stronie Urzędu Miejskiego w Drezdenku

Okres remontu, który widnieje na popisanych umowach to najbliższe 5 miesięcy (koniec października), dlatego pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość i wierzyć, że tym razem Zarząd Dróg Wojewódzkich dopilnuje terminów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*