Pożary w Starym Kurowie. Pięć rodzin bez dachu nad głową

W nocy z 17 na 18 kwietnia w dwóch domów wielorodzinnych w Starym Kurowie wybuchły pożary. Ogień strawił całe budynki, zabierając tym samym dach z nad głowy pięciu zamieszkałym tam rodziną.

Pierwsze wezwanie do pożaru „bliźniaka” położonego przy ulicy Słonecznej w Starym Kurowie dyspozytor otrzymał około godziny pierwszej w nocy. Ogień zajął głównie drugą kondygnację domu i poddasze, które doszczętnie spłonęło.

Godzinę później, około drugiej w nocy strażacy dostali informację o kolejnym pożarze domu jednorodzinnego, tym razem przy ulicy Daszyńskiego. Jeden ze znajdujących się tam budynku został doszczętnie spalony, jednak drugi udało się w większej części uratować. W całonocnej akcji brało udział 18 zastępów straży pożarnej.

Jak informuje kpt. Paweł Kaczmarczyk, oficer prasowy w Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich dla Gazety Lubuskiej:

 To były poważne pożary, trzy budynki są mocno uszkodzone, w czwartym obroniliśmy pomieszczenia mieszkalne, ale spaleniu uległa część więźby dachowej. Inspektor nadzoru budowlanego wydał dla wszystkich lokali zakaz użytkowania W tej chwili mieszkań nie ma 5 rodzin. Wszyscy przebywają u swoich bliskich.W przypadku trzech lokali mieszkalnych niewiele ocalało, w czwartym budynku większość przedmiotów, urządzeń została uratowana.

Wójt Gminy Stare Kurowo – Magdalena Szydełko na swoim facebook’owym profilu poinformowała:

Dziś w nocy wydarzyła się ogromna tragedia w Starym Kurowie. Pożar strawił dwa budynki mieszkalne, w którym mieszkało pięć rodzin! Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć pogorzelców, proszę o kontakt pod nr. tel. 511 000 981.

Wójt zastrzegła, że w ciągu najbliższych kilku dni Urząd Gminy uruchomi specjalne konto, na które będzie można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych.

Sprawę obu pożarów bada policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*