Pożar mieszkania w Piastowie. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR

Wczoraj (18 czerwca) około godziny 12.00 doszło do pożaru w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Piastowie, pod Strzelcami Krajeńskimi. Poszkodowany został jeden z mieszkańców.

Jak informują strzeleccy strażacy, tuż po godzinie 12.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Piastowie – wsi położonej kilometr od Strzelec Krajeńskich.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj. Strażacy dotarli na miejsce w ciągu dwóch minut od przyjęcia zgłoszenia. Po rozpoznaniu sytuacji kierujący działaniami strażak ustalił, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego, uzyskał informację, że w pomieszczeniach objętych pożarem może znajdować się osoba poszkodowana.

Informacja prasowa KP PSP w Strzelcach Krajeńskich

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochronny i maski do oddychania weszli do płonącego mieszkania, skąd szybko ewakuowali mężczyznę z rozległymi oparzeniami ciała. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że na miejsce postanowiono wezwać jednostkę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do opatrzenia rannego strażacy zużyli cały zapas opatrunków hydrożelowych (stosowanych w takich sytuacjach) znajdujących się na stanie JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich.

Po przetransportowaniu mężczyzny do szpitala oraz ugaszeniu mieszkania na miejsce przybył Burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder, który zlecił swoim służbom opiekę nad pogorzelcami.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*