Policjanci zapobiegli tragedii

Źródło: Lubuska Policja

W niedzielę (23 lutego), dzięki błyskawicznej reakcji sierż. szt. Karoliny Borek i sierż. Macieja Dreczkowskiego ze strzeleckiej komendy uratowano życie jednego z mieszkańców gminy Stare Kurowo, który próbował popełnić samobójstwo.

Jak informują policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Strzelcach Krajeńskich, w niedzielę około godz. 8 rano do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące próby samobójczej w jednym z domów w gminie Stare Kurowo. Młody mężczyzna miała zabarykadować się w łazience i podciąć sobie żyły. Na podany adres natychmiast oddelegowano funkcjonariuszy – sierż. szt. Karoliny Borek i sierż. Macieja Dreczkowskiego, dzięki którym udało się zapobiec tragedii.

Sytuacja była bardzo poważna, bo mężczyzna posiadał głębokie rany cięte przedramienia, których dokonał przy pomocy żyletki. Dobrą informacją było to, że przed przyjazdem Policji rodzinie udało się wyważyć drzwi, dzięki czemu funkcjonariusze mogli błyskawicznie przystąpić do czynności związanych z pomocą przedmedyczną.

Informacja prasowa KPP Strzelce Krajeńskie

Jak czytamy w powyższej informacji, olbrzymią rolę w tym zdarzeniu odegrała sierż. szt. Karolina Borek, która poza służbą kształci się w kierunku ratownictwa medycznego, dzięki czemu udzieliła profesjonalnej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*