Oficjalne otwarcie wyremontowanej Alei Piastów

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

W piątek, 7 maja, odbyło się uroczyste otwarcie świeżo wyremontowanej Alei Piastów. Inwestycję wartą ponad 5 milionów złotych wspólnie otworzyli Burmistrz Drezdenka, Wojewoda Lubuski oraz Radni Rady Miejskiej.

Półtorej roku temu, dokładnie 27 grudnia, Urząd Miejski w Drezdenku poinformował mieszkańców o podpisaniu umowy na przebudowę Alei Piastów, która znajdowała się w fatalnym stanie technicznym. Dzięki uzyskanemu 50% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych gmina była wstanie zrealizować inwestycję wartą 5 666 511 zł. Podczas otwarcia Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślał, że:

W czasie spotkań z samorządowcami z całego regionu temat dróg jest zawsze jednym z najważniejszych. Dzięki rządowym programom skupiającym się na infrastrukturze drogowej od 2016 roku do naszego województwa trafiło ponad 400 mln zł.

W ramach przebudowy wykonano zmianę nawierzchnię drogi, chodników, zjazdów, sieć kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, oświetlenia ulicznego, a także częściową przebudowę sieci energetycznej i teletechnicznej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*