Niegosław bez dofinansowania. Wyniki rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

III edycja Rządowego Program Inwestycji Strategicznych była skierowana do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Gmina Drezdenko ubiegała się o dofinansowanie na budowę pomieszczeń socjalno-sanitarnych przy Szkole Podstawowej w Niegosławiu oraz na przebudowę dróg w Niegosławiu – niestety oba projekty zostały odrzucone.

Nie zawsze wszystko układa się tak, jak byśmy chcieli…
W kolejnym naborze programu Polski Ład dla gmin i powiatów, w których zlokalizowane były PGR-y odrzucone zostały wnioski Gminy Drezdenko. […]
Inwestycje bardzo potrzebne i bardzo oczekiwane, dlatego szukać będziemy innych możliwości finansowania tych zadań.

Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska

Andrzej Miron, Radny, który reprezentuje w radzie miejskiej mieszkańców m.in. Niegosławia, przekazał, że:

Bardzo przykro. Szkoda, że rządzący nie dostrzegli naszych potrzeb. Nic to, działamy dalej!

Co ciekawe, z III edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych aż dwa dofinansowane projekty zlokalizowane są w Dobiegniewie tj. “Przebudowa Przebudowa drogi powiatowej nr 1371F” o wartości ponad 7 milionów złotych i “Budowa remizy strażackiej ze świetlicą w miejscowości Mierzęcin” o wartości blisko 2 milionów złotych. Dofinansowanie uzyskała również Gmina Zwierzyn, na projekt “Gmina Zwierzyn przyjazna rowerzystom – budowa ścieżki rowerowej i pumptracka” o wartości 1.8 miliona złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*