Mobilny punkt poboru krwi w Drezdenku

Szpital powiatowy w Drezdenku informuje, że 14 maja do naszego miasta przyjedzie mobilny punkt poboru krwi.

Panująca epidemia koronawirusa nie zmniejsza, lecz zwiększa zapotrzebowanie na krew. Wielu dawców ze względu na chorobę lub zakażenie zostało zdyskwalifikowanych. Jednak jak udowadniają naukowcy, oddawanie krwi jest nadal bezpieczne.

Szpital powiatowy w Drezdenku zaprasza wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi. Pracownicy szpitala zapewniają, że zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności, m.in.:

  • każda osoba będzie musiała nosić maseczkę;
  • zachowane zostaną bezpieczne odległości;
  • każda osoba będzie miała wykonana pomiar temperatury ciała;
  • każda osoba oddająca krew będzie musiała wypełnić ankietę;
  • przed oddaniem krwi odbędzie się indywidualne spotkanie z lekarzem.

Mobilny Punkt Poboru Krwi będzie przyjmował wszystkich krwiodawców 14 maja, przed Szpitalem Powiatowym w Drezdenku (ul. Piłsudskiego 8) w godzinach od 09:00 do 13:00.


Naszym celem podstawowym jest gwarantować Wam – mieszkańcom Drezdenka i okolic – najświeższe informacje w czystej postaci. Nigdy nie sięgniemy po serwisy reklamowe pokroju AdSesnse, ponieważ sprzeciwiamy się nachalnym reklamom i za punkt honoru stawiamy sobie przejrzystość oraz estetykę. Nikt z redakcji nie pobiera honorarium. Światowa pandemia COVID-19 znacznie pokrzyżowała naszą strategię. Troszcząc się o lokalnych przedsiębiorców – wstrzymaliśmy proces pozyskiwania reklamodawców. Rozwój i utrzymanie serwisu kosztuje, więc uruchomiliśmy możliwość wpłacania darowizn o dowolnej kwocie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*