Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Kto będzie reprezentował powiat strzelecko-drezdenecki?

Zdjęcie poglądowe. Nie przedstawia faktycznej rady.

W styczniu br. pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego. Dziś wicestarosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego Paweł Antczak poinformował, kto będzie reprezentował młodzież z naszego powiatu w Zielonej Górze.

Urząd Marszałkowski województwa lubuskiego idąc za przykładem innych samorządów postanowił o powołaniu Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego. Głównym celem tego projektu jest zwiększenie zaangażowania ludzi młodych w życie społeczne poprzez podniesienie świadomości na temat sposobu funkcjonowania i idei demokracji na poziomie regionalnym oraz włączenia młodzieży w regionalną politykę młodzieżową.

Jak informuje wicestarosta P. Antczak: Młodzieżowa Rada Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego wybrała przedstawicieli do rady wojewódzkiej. Niestety nie obyło się bez kontrowersji. Młodzieżowi radni wraz z P. Antczakiem podjęli decyzję o nierozpatrzeniu zgłoszonych do Biura Rady Powiatu aplikacji osób chcących się ubiegać o stanowisko w Lubuskim Sejmiku Młodzieżowym, z powodu braku możliwości zaprezentowania kandydatur (przez pandemię COViD-19), dlatego też postanowiono o zgłoszeniu na przysługujące dwa miejsca w LSM Przewodniczącego MRP – Michała Sopielewskiego oraz wiceprzewodniczącego MRP – Bartłomieja Jędrzęjczaka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*