KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – POLICJANCI BLIŻEJ MIESZKAŃCÓW I ICH PROBLEMÓW

Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek lub dokonują aktów wandalizmu i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa! Dzięki niej, każdy przy pomocy komputera lub telefonu może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym nagminnie dochodzi do łamania prawa. Takie zgłoszenie trafia do policjantów, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.

Słoneczna i piękna pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wiele osób wykorzystuje takie warunki do spędzania czasu z bliskimi na łonie natury. Niestety jednak, podczas pięknej pogody, wiele osób bagatelizuje przepisy porządkowe takie jak: spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku, czy dokonywanie aktów wandalizmu. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu, każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, może zaznaczyć na mapie miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców, tylko w powiecie strzelecko-drezdeneckim, udało się wiele zagrożeń potwierdzić i wyeliminować.     

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form komunikowania się obywateli z Policją. Przypominamy, że w przypadku potrzeby pilnej interwencji Policji należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*