Konsekwencje tragedii w Strzelcach Krajeńskich. Pracownik zwolniony, dyrektor z naganą

Mimo, że prokuratura dopiero co rozpoczęła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci małżeństwa w jednym ze strzeleckich bloków, burmistrz Mateusz Feder wyciągnął konsekwencje z działań pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

19 maja w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Wyzwolenia w Strzelcach Krajeńskich odnaleziono zwłoki małżeństwa. Wstępne wyniki autopsji wykazały, że 84-latek zmarł w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej. Taką samą przyczynę wskazano u partnerki mężczyzny, jednak sekcja zwłok wykazała, że zmarła ona 4-5 dni później, dlatego śledczy nie wykluczają, że przyczyną śmierci kobiety mógł być głód. O całej sprawie pisaliśmy tutaj.

Wczoraj, 29 maja, odbyły się uroczystości pogrzebowe małżeństwa. Mieszkańcy Strzelec Krajeńskich mówią o niebywałej tragedii jaka spotkała ich miasto i zarzucają pracownikom MGOPS, że nie zapobiegli śmierci dwóch osób, mimo że interweniowali w tej sprawie. Jak podkreślają, byli to bardzo dobrzy ludzie.

W piątek burmistrz Strzelec Krajeńskich spotkał się z Marianem Ambrożukiem – Dyrektorem MGOPS, który przedstawił raport z 19 maja, kiedy to sąsiedzi 80-latków pierwszy raz zawiadomili ośrodek opieki społecznej o trudnej sytuacji w mieszkaniu „za ścianą”.

Jeśli się popełni błąd, to trzeba ponieść za to karę.

Mówił M. Feder w rozmowie z dziennikarzami Polsat News

Konsekwencją zaistniałych wydarzeń było udzielenie M. Ambrożukowi nagany oraz zwolnienie pracownika socjalnego, który zajmował się sprawą małżeństwa i uznał, że sytuacja nie jest nagła. MGOPS zamierza wprowadzić specjalny system cyklicznych wizyt u osób starszych, które wcześniej nie chciały pomocy, aby takie sytuacje nie zdarzały się już w przyszłości.

Mateusz Feder, burmistrz Strzelec Krajeńskich, zapowiedział, że wystosuje pismo do rządu z postulatem zmiany prawa, aby zapobiegać takim sytuacjom w całej Polsce. Sprawą zajmuje się na razie Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Krajeńskich, która prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na utratę życia oraz nieudzielenia pomocy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*