Gmina pracuje nad pomocą dla przedsiębiorców

Pandemia SARS-Cov-2 niesie ze sobą nie tylko ryzyko zachorowania na COVID-19, ale także potężne konsekwencje gospodarcze. Rządy państw narażonych na kryzys wprowadzają w życie różne koncepcje, które mają chociaż w części ochronić krajowe gospodarki. Takie decyzje podejmowane są głównie na szczeblu centralnym, ale odpowiednie kompetencje posiadają też samorządy.

Burmistrz Karolina Piotrowska poinformowała, że Drezdenko pracuje nad własną tarczą antykryzysową, która wspomóc ma lokalnych przedsiębiorców i nie pozwolić na wzrost poziomu bezrobocia. Wśród wymienianych pomysłów znajdują się ulgi w wynajmie mienia gminnego w wysokości 50 % wartości czynszu przez okres trzech miesięcy oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców poszkodowanych zakazem prowadzenia działalności. Miesiące, za które podatku uiścić nie będzie trzeba to kwiecień, maj i czerwiec. Przedsiębiorcy, których działalność nie jest ograniczona, mogą liczyć na odroczenie terminu płatności podatku najpóźniej do 30 września 2020 roku.

Wprowadzenie ww. pomysłów w życie będzie wymagało uchwały Rady Miejskiej oraz zarządzenia burmistrza. Osoby fizyczne mogą składać wnioski o umorzenie zaległości podatkowych po 15 maja, natomiast osoby prawne po 15 kwietnia.

Urząd Miejski będzie informować o postępie prac nad wprowadzaniem wspomnianych rozwiązań. Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc pod numer 95 76229-75.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*