Dzień pełen hip-hopu w Parku Kultur Świata

Źródło: Sinior Family

“Sinior Family” to grupa zrzeszająca artystów zajmujących się hip-hopem. Przede wszystkim to tancerze – tańczą b-boying (znany jako breakdance). Są też writerzy, którzy tworzą graffiti. W grupie znajdują się również raperzy i DJ-e oraz osoby zajmujące się pokrewnymi pasjami.

Na przestrzeni szesnastu lat grupa wygrała dosłownie dziesiątki zawodów tańca w kraju, jak i zagranicą. Dziś członkowie grupy są m.in. często ekspertami i jurorami na turniejach czy festiwalach tańca oraz prowadzą własne szkoły tańca. Dzielą się swoją wiedzą podczas warsztatów w Polsce oraz odwiedzają w charakterze gości specjalnych takie kraje, jak Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Włochy, Rosja, Niemcy, Portugalia czy Belgia.

Swoje umiejętności prezentowali w filmach, spektaklach teatralnych, reklamach, teledyskach czy programach rozrywkowych. Stworzyli niepowtarzalną markę i charakterystyczny styl. Wszystko zaczęło się w 2004 roku właśnie tutaj, w Drezdenku.

Wydarzenia z okazji urodzin grupy cieszą się co roku uznaniem i szacunkiem w środowisku hip-hopu, a celem wydarzenia jest szerzenie i propagowanie aktywności poprzez sztukę oraz angażowanie młodzieży do kreatywnych i artystycznych działań.

“Sinior Family” za działalność propagującą kulturę hip-hopu i dotychczasowe osiągnięcia grupy otrzymało wyróżnienie w plebiscycie “Złotej Piłki Ekstraklasy Kulturalnej” organizowanym przez Telewizję Polską.

4 lipca w dolnej części Parku Kultur Świata odbędzie się dzień pełen hip-hopu, który organizowany jest wspólnie przez Centrum Promocji Kultury oraz grupę Sinior Family, obchodzącą swoje 16. urodziny. Od 16:00 do 20:00 na żywo będzie tworzone graffiti, kilku raperów chwyci za mikrofon, tancerze z całego kraju będą prezentować swoje umiejętności, a na końcu zostanie wspólnie odśpiewane “Sto lat!”. Będzie również punkt gastronomiczny z wyborną kawą z ekspresu, świeżymi lemoniadami czy przekąskami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*