Drezdenko przygotowuje się na nadejście wirusa SARS-CoV-2

Specjalne pomieszczenia dla osób objętych kwarantanną czy umorzenie podatku od nieruchomości dla Szpitala Powiatowego w Drezdenku to tylko część działań podjętych przez włodarzy Drezdenka w ramach przygotowania na nadejście wirusa SARS-CoV-2.

W piątkowym orędziu prezydent Andrzeja Duda przekazał, że szczyt zachorowań na COVID-19 dopiero nastąpi, dlatego wszyscy powinniśmy się zmobilizować i podjąć kroki ku ochronie życia i zdrowia nas oraz naszych bliskich.

W naszej gminie również podjęto działania mające zabezpieczyć nas przed pandemią. Burmistrz Karolina Piotrowska na swoim fanpage’u poinformowała o zainicjowanych krokach.

Wczoraj do Drezdenka przyjechał transport artykułów spożywczych z Banku Żywności. Od poniedziałku dostarczone produkty będą rozdysponowywane przez pracowników OPS Drezdenko za pośrednictwem strażaków ochotników osobom: starszym, niepełnosprawnym lub pozostających w kwarantannie, które zgłoszą takie potrzeby, w związku ze swoją trudną sytuacją.

Burmistrz Karolina Piotrowska

Oprócz tego w kilku miejscach na terenie naszej gminy przygotowano pomieszczenia, w których osoby nie mogące odbyć kwarantanny w swoich domach, mogą zgłosić się i skorzystać z takiego przyczółku. Jedno z takich miejsc znajduje się w Klubie Seniora w Drezdenku.

Burmistrz poinformowała również, że zaproponowała prezesowi Szpitala Powiatowego w Drezdenku umorzenie podatku od nieruchomości, aby mógł przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na zakup najpotrzebniejszych materiałów. Dodatkowo Piotrowska zapewniła, że:

Monitorujemy sytuację Naszych przedsiębiorców oraz sprawdzamy możliwe formy pomocy.

Burmistrz Karolina Piotrowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*