Drezdenko mówi NIE imigrantom

Drezdenko mówi NIE imigrantom

W gminie Drezdenko narasta sprzeciw wobec ewentualnej relokacji imigrantów w ramach paktu migracyjnego. Lokalni mieszkańcy, reprezentowani przez różne środowiska, wystosowali petycję skierowaną do Rady Miejskiej, w której stanowczo sprzeciwiają się przyjmowaniu imigrantów na terenie swojej gminy.

Treść petycji

Petycja

Nie dla paktu migracyjnego w gminie Drezdenko!

Szanowni Radni,

My, mieszkańcy gminy Drezdenko, jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec ewentualnej relokacji imigrantów na terenie województwa lubuskiego, a w szczególności w naszej gminie.

Nie zgadzamy się, aby samorząd gminy Drezdenko przyjął imigrantów do lokali mieszkalnych i użytkowych stanowiących własność gminy Drezdenko i znajdujących się w jej zasobie mieszkaniowym Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych rodzin, dzieci i przyszłych pokoleń. Widzimy jakie skutki przyniosła masowa imigracja w krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy Szwecja. Nie chcemy, aby podobne problemy dotknęły również naszą społeczność.

Nasza gmina powinna dbać przede wszystkim o mieszkańców, zapewniając im spokój i stabilizację. Uważamy, że decyzje dotyczące przyjmowania imigrantów powinny uwzględniać realne zagrożenia związane z brakiem integracji, różnicami kulturowymi oraz potencjalnym wzrostem zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego. Polska jest naszym domem – pięknym i bezpiecznym, chcemy aby tak pozostało.

Wzywamy Radę Miejską w Drezdenku do podjęcia uchwały wyrażającej sprzeciw wobec relokacji imigrantów na teren naszej gminy oraz do podjęcia wszelkich działań mających na celu ochronę bezpieczeństwa i interesów mieszkańców.

Nie dla paktu migracyjnego!

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy My żyjemy!

Z poważaniem

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Lubuskie

Sekcja Sportowo – Obronna NSZ

Drezdeneccy Patrioci

Grupa mieszkańców Drezdenka

Społeczny sprzeciw wobec polityki migracyjnej

Petycja powstała w odpowiedzi na politykę migracyjną Unii Europejskiej, która zakłada solidarnościowy podział obowiązków związanych z przyjmowaniem imigrantów w państwach członkowskich. Wiele społeczności lokalnych w Polsce, w tym Drezdenko, obawia się skutków takiej polityki i wyraża głośny sprzeciw wobec jej wdrażania na szczeblu lokalnym.

Mieszkańcy Drezdenka argumentują, że w pierwszej kolejności należy zadbać o dobrobyt lokalnej społeczności i rozwiązać problemy mieszkalnictwa oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Wielu obawia się, że masowa migracja może doprowadzić do podobnych problemów, jakie dotknęły inne kraje europejskie.

Czy Rada Miejska przyjmie uchwałę?

Teraz decyzja należy do Rady Miejskiej w Drezdenku. Czy radni poprą petycję mieszkańców i oficjalnie sprzeciwią się paktowi migracyjnemu? Sprawa wzbudza duże emocje i z pewnością będzie tematem gorącej debaty w nadchodzących tygodniach.

Mieszkańcy zapowiadają, że będą dalej monitorować sytuację i podejmować kolejne kroki w celu obrony swojej gminy przed niechcianymi zmianami. W najbliższym czasie planowane są spotkania oraz dalsze akcje informacyjne, które mają na celu uświadamianie społeczeństwa na temat skutków polityki migracyjnej Unii Europejskiej.

Będziemy śledzić rozwój wydarzeń i informować o kolejnych krokach podjętych przez mieszkańców Drezdenka.

2 Komentarze

  1. Myślę że nie tylko Drezdenko ma dosyć sytuacji z masową migracją a w rzeczywistości z tym jak te migracje wpływają na polskich obywateli. Nie czarujmy się gdyby migracje i migranci byli faktycznie przyjmowani jak to było wstępnie mówione czyli kobiety z dziećmi i osoby starsze bądź chore to pewnie nikt by się nie irytował tym że zaczyna robić się basardzo nieprzyjemne zarówno pod względem ekonomicznym, co za tym idzie finansowymi, jak i społecznym gdzie nasze prawo daje większe możliwości a nawet zmusza nas do pewnych określonych zachowań względem migrantów. Dać migrantom pracę to nie to samo co zredukować zatrudnienie zwalniając polskich pracowników a po miesiącu zatrudnić w to miejsce Ukraińców, dać dostęp do podstawowej opieki medycznej to nie to samo co ustępować kolejki czy mieć przesunięty termin wizyty u specjalisty na późniejszy bo należy w pierwszej kolejności zająć się migrantami. Mieszkania,służba zdrowia,socjale, miejsca pracy, ulgi, nawet przejazdy komunikacją miejską, PKP,etc.darmowe dla migrantów. Polacy latami czekają na mieszkanie socjalne,każdorazowo płacić musimy za przejazd autobusem,metrem pociągiem a na termin do specjalisty czekamy 1,5 roku, na rehabilitację pourazową 9 miesięcy. Chyba jest to nie do końca normalne żeby Polak za kradzież bułki trafił do więzienia a Ukrainiec za pobicie ze skutkiem stałego uszczerbku na zdrowiu jest bezpłatny bo policja nie może mu nic zrobić, znaleźć go tez niby nie idzie jeśli okazuje się że w miejscu gdzie przebywał nagle już go nie ma,to co zapadł się pod ziemię?! Więc myślę że to takich sytuacji ludzkie mają dosyć a nie samych ludzi migrujących… Popieram w pełni Drezdenko i brawa wielki dla was za tak konkretny i odważny krok jakim jest petycja .Oby więcej takich odważnych miast,gmin i powiatów było w naszym kraju. Skoro nie można niby zmienić przepisów to zróbmy tak żeby tych przepisów nie można było stosować pod daną grupę (migrantów), jeśli nie będzie migrantów nie będzie pod kogo zasłaniać się przepisami jak to w urzędach mawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*