Drezdenecki szpital inwestuje w nowy parking i kiosk

Źródło: Szpital Powiatowy w Drezdenku, autor: Katarzyna Jenek

Jak informuje na swoim fanpage’u Szpital Powiatowy w Drezdenku, w tym tygodniu została podpisana umowa na budowę nowego parkingu dla samochodów osobowych.

Obecny stan parkingu samochodowego pod szpitalem w Drezdenku nie pozwala na komfortowe parkowanie, a po opadach deszczu zostają na nim olbrzymie kałuże, które utrudniają dotarcie do samochodu. Na szczęście już niedługo wszystko się zmieni. 18 marca została podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy drezdeneckim szpitalu.

Projekt budowy został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości 242.333 zł, co stanowi aż 84 % całości kosztów inwestycji szacowanej na 288.492 zł. Zadanie to zostało dofinansowane w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”.

Szpital Powiatowy w Drezdenku, informacja ze strony na Facebooku

Nowy parking będzie się składał z 19 miejsc parkingowych oraz 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Druga część tej inwestycji, na którą przetarg zostanie dopiero ogłoszony, to budowa wiaty rowerowej oraz specjalnego ekranu multimedialnego, na którym wyświetlane będą informacje o walorach turystycznych gminy Drezdenko, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki wodnej, łowisk, miejsc noclegowych, szlaków rowerowych i innych atrakcji turystycznych.

Całość inwestycji ma wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo odwiedzających.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*