Czy w Drezdenku powstanie Państwowa Straż Pożarna?

Podczas sesji Rady Miejskiej w Drezdenku (17 czerwca), Burmistrz Karolina Piotrowska poinformowała o obecnej sytuacji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku. Czy w jej miejsce powstanie zawodowa, Państwowa Straż Pożarna?

Pogłoski o przemianowaniu drezdeneckiej jednostki OSP na zawodową straż pożarną krążą po Drezdenku odkąd zeszłego lata strażacy odebrali nową remizę przy ulicy kolejowej.

Podczas sesji 17 czerwca K. Piotrowska poinformowała, że:

Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Państwową Strażą Pożarną i komendantem wojewódzkim, który zarekomendował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji naszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, aby zrobić tutaj posterunek straży zawodowej.

Burmistrz podkreśliła, że sprawa była już omawiana w MSWiA, jednak w związku z pandemią COViD-19 cała procedura została na jakiś czas wstrzymana.

Obecna siedziba drezdeneckich strażaków za blisko 4 miliony złotych została w pełni sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Drezdenka. Budynek posiada 6 stanowisk garażowych, wieżę do suszenia węży strażackich oraz zaplecze sanitarne wraz z szatnią i sprężarkownią do ładowania aparatów oddechowych, a w przyszłości zagospodarowane ma zostać pierwsze piętro obiektu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*