Co kryją listy lekarzy ze Szpitala w Drezdenku do Starosty?

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu dotyczącej Szpitala Powiatowego w Drezdenku pojawił się wątek listów, wystosowanych przez lekarzy do starosty.

Od wtorku Szpitalem Powiatowym w Drezdenku zarządza nowa Prezes – Agnieszka Banaszek. Nie mniej jednak nie znane są dokładne powody zwolnienie dotychczasowego prezesa Maciej Baka, który odszedł w cieniu problemów kadrowych oraz zawieszeniu Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Podczas sesji nadzwyczajnej, zwołanej właśnie w sprawie szpitala pojawiła się również informacja o listach pracowników szpitala, skierowanych do Starosty Bogusława Kierusa oraz do informacji Rady Powiatu Strzelcko-Drezdeneckiego. Radny Andrzej Bajko uzyskał zgody pracowników na odczytanie listu, jednak podczas głosowania większość Radnych, w tym Starosta Kierus oraz Wicestarosta Antczak sprzeciwili się jego odczytaniu.

Radny Jan Kuchowicz przytaczając treść listu mówił, że:

W liście pojawia się informacja, że w szpitalu nie ma nawet fachowców do zwykłego wykonania EKG jamy brzusznej. […] Ubolewam nad faktem, że nie wszyscy radni, nawet niektórzy z Drezdenka, nie chcieli aby ten list ujrzał światło dzienne, żeby ta brutalna prawda ujrzała światło dzienne. Być może przyspieszyłoby to nowej pani prezes porządki w szpitalu.

Starosta Kierus, na pytania dotyczące tego, dlaczego opinia publiczna została poinformowana o zawieszeniu Oddziału Chorób Wewnętrznych, pomimo tego, że Starosta już miesiąc wcześniej dysponował takimi informacjami odpowiedział, że

Do końca szukaliśmy zespołu internistycznego, mieliśmy nadzieję, że ten oddział się utrzyma. Oddział przestał funkcjonować, ponieważ nastąpiło porzucenie pracy przez lekarzy – co nie jest winą Zarządu.

Starosta Bogusław Kierus

Po raz kolejny chcecie państwo rozwiązać sprawy po cichu, nie daj boże żeby kolejne oddziały były zamykane. Mieszkańcy powiatu zasługują na dobrą i prawidłową opiekę medyczną. […] Szpital nie potrzebuje dzisiaj znanych profesorów, tylko zwykłych lekarzy.

Radny Andrzej Bajko

Redakcja iDrezdenko wystosowała niedawno zapytania do starostwa dotyczących m.in. kondycji finansowych szpitala.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*