Co dalej z mostem na Drawie?

Niedawno Zarząd Dróg Powiatowych w Czarnkowie poinformował mieszkańców Gminy Drezdenko, że z uwagi na bardzo zły stan techniczny mostu na rzece Drawie w miejscowości Łokacz Wielki w ciągu drogi powiatowej nr 1323P, od dnia 29.06.2022 r. do odwołania ww. most zostaje zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego.

Sam remont planowany był już od dłuższego czasu. W 2021 roku zlecono opracowanie dokumentacji projektowej na jego przebudowę. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu ww. decyzji będzie możliwe przystąpienie do planowania budżetu na realizację inwestycji i ewentualne wpisanie obiektu do budżetu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na rok 2023.

Badania przeprowadzone w 2020 roku w miejscowości Łokacz Wielki w godzinach 14.00-22:00 wykazały, że średniodobowy ruch we wskazanym przedziale czasowym wyniósł 128 pojazdów na dobę co jest wynikiem słabym jak na obiekt tego typu. Do tego za możliwe opóźnienie w przyszłej realizacji inwestycji mogą też odpowiadać przeprowadzone w 2021 roku przeglądy pięcioletnie obiektów mostowych będących w zarządzie Zarządu Dróg Powiatowych. Dla siedmiu obiektów stwierdzono uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu ruchu publicznego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*