Biblioteka w Drezdenku doczeka się remontu!

Kilka dni temu ogłoszono wyniki Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Biblioteka Publiczna w Drezdenku znalazła się na 4. miejscu w konkursie uzyskując 1 mln 395 tys. dotacji

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) to wieloletni program rządowy na lata 2021–2025, w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych zostaną przeznaczone na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy.

Biblioteka Publiczna w Drezdenku zgłosiła do programu projekt modernizacji biblioteki, który po ocenie uzyskał wysoką liczbę punktów oraz uklasyfikował projekt na 4. miejscu z 110 zgłoszonych projektów. Projekt zgłoszony przez bibliotekę, zakłada przede wszystkim zagospodarowanie piwnicy biblioteki na część użytkową oraz remont dachu. Środki przyznane z dofinansowanie to 1 milion 395 tysięcy złotych, co stanowi 60% z łącznej kwoty inwestycji – 2 milionów 250 tysięcy złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*