Dobiegniew: mieszkańcy doczekają się nowego terenu rekreacyjnego

Dobiegniew

W ostatnich dniach pojawiają się informacje o wszczęciu budowy nowego placu rekreacyjnego przy rzece Mierzęcka Struga w Dobiegniewie. Sam plan projektu prezentuje się interesująco. Czego mogą się spodziewać mieszkańcy miasta?

Na wspomnianym terenie prace rozpoczęto niedawno. Na drewnianym szkielecie dachu zobaczymy pracowników, a na szerokości całego terenu stoi ciężkie osprzętowanie i koparki. W planach budowy znajdują się dwie wiaty, outdoorowe siłownie i plac zabaw dla dzieci. Krajobraz użyźni spacerowy pomost w kształcie łuku. Miejsce będzie przystosowane do cumowania łodzi. Przemieszczanie się wzdłuż jeziora ułatwi droga biegnąca od rzeki do plaży. Droga posłuży nie tylko pieszym, ale i samochodom. Urozmaicona będzie edukacyjnymi figurami i tablicami informującymi o faunie.

Plac rekreacyjny, pomosty i ścieżki mają być skończone już we wrześniu, chociaż teoretycznie z niektórych udogodnień będzie można korzystać już w tym sezonie. Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Dobiegniewa mogli głosować na podobne projekty. Były to między innymi wiaty rekreacyjne na terenie Mierzęcina oraz Słonowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*