Zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Oraz Osób Dotkniętych Wykluczeniem Społecznym „Spełniamy Marzenia”, zorganizowało kolejne nieodpłatne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne, których celem była trapia dzieci, z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej. 

Zajęcia odbywają dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU. W pierwszych, które miały miejsce 10 grudnia uczestniczyło blisko 50 dzieci, podzielonych na małe grupki po 8-9 osób. Każda grupa uczestniczyła w innych zajęciach edukacyjno-terapeutycznych, na zakończeniu których,  każdy z uczestników otrzymał prezent. Dzięki temu dzieci miały możliwość uczestniczenia m.in. w dogoterapii prowadzonej przez Jolantę Szarek-Rój,  zajęciach plastycznych i artystycznych prowadzonych przez Renatę Maciejewską Luty oraz Kamilę Majzlik, zajęciach ruchowych prowadzonych przez Martę Rerus, zajęciach z kinezjologii prowadzonych przez Paulinę Walasik, która jest także koordynatorem projektu oraz zajęciach logopedycznych prowadzonych przez Beatę Tatur. W trakcie zajęć dzieciom towarzyszyli ich opiekunowie, a każdy z uczestników miał zapewniony ciepły posiłek. Organizatorzy gwarantowali opiekę pielęgniarską na czas trwania zajęć. Na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczne upominki.

W kolejnych zajęciach, które odbędą się 17 grudnia,  dzieci jak i rodzice będą mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z psychologiem Agnieszką Bandurą Kopalą oraz konsultacjach pedagogicznych z Renatą Czujko.

Stowarzyszenie organizuje tego typu zajęcia terapeutyczne z pozyskanych funduszy 2-3 razy w roku. Ich głównym celem jest wspieranie intelektualne, fizyczne i psychiczne dzieci niepełnosprawnych, oraz zrzeszenie osób niepełnosprawnych, a także dotkniętych wykluczeniem społecznym.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*