XXI letnie spotkania kameralne w Drezdenku

Gazeta Drezdenecka zdradziła szczegóły koncertów, które będą odbywać się o godzinie 19:00 w każdy czwartek począwszy od 28 lipca. Miejsce to oczywiście Centrum Promocji Kultury Znajdujące się przy ulicy Niepodległości. 

Pomysłem Jarosława Bręka, który razem z Iwoną Hossą oraz Piotrem Szychowskim tworzą Radę Programową, na festiwalu obok uznanych twórców wystąpią także ludzie młodzi, dopiero aspirujący do tego tytułu.

Popularna „Drezdenecka” między innymi poinformowała mieszkańców o tym, jakich artystów będziemy mogli usłyszeć:

W roku bieżącym znów pojawią się nowi artyści, kandydaci na najlepsze sceny operowe: Weronika Kujawa, Damian Chiliński oraz Ewa Banasiak. Panią Weronikę, uczennicę pani Iwony Hossy, już słyszeliśmy i sądząc po reakcji publiczności zdobyła sympatię melomanów Drezdenka. Pana Damiana Chilińskiego, ucznia pana Jarosława Bręka usłyszymy po raz pierwszy. W przypadku Weroniki Kujawy i Damiana Chilińskiego mogę zapewnić, że już słychać, że kunszt przekazują znakomici pedagodzy. Żadnej promocji nie potrzebuje pani Ewa Banasiak, która zachwyciła drezdenecką publiczność rok temu po kursie wokalnym i pokazała, że polska szkoła nauki śpiewu jest na najwyższym poziomie.

Organizatorzy także pragną uczcić 1050-lecie chrztu Polski poprzez koncert dość niszowego, aczkolwiek wielokrotnie nagradzanego zespołu Lumen Vocale oraz Celiny Kotz – skrzypaczki, która już w wieku 12 lat wygrała konkurs „Młody Paganini” w grupie wiekowej do lat 16. Wyobraźcie sobie tak młodą artystkę, której udało się pokonać wielu dużo starszych konkurentów, a to był dopiero początek kolekcjonowania trofeów! Ogromny talent, zresztą nie jedyny w tym zestawieniu. Serdecznie zachęcamy do przekonania się na własne uszy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*