Wstrzymanie prac nad przebudową placu Wileńskiego

Termin zakończenia prac nad przebudową placu Wileńskiego minął 20 lipca 2017 roku. Niestety do dnia dzisiejszego obiekt nie został oddany do użytku. Do wykonania pozostało jeszcze sporo elementów małej architektury, roślinności oraz nawierzchni placu. Dodatkowo sprawę komplikuje zerwanie umowy z gminą przez głównego wykonawcę.

Gmina Drezdenko mogła zerwać umowę już po dzień po przekroczeniu terminu z możliwością naliczenia 10% kary. Takie działanie spowodowałaby złą sytuację wykonawcy i podwykonawców (z których część to firmy lokalne), oraz wstrzymanie robót. Dlatego zapadła decyzja o naliczaniu kar umownych za każdy dzień zwłoki w wysokości 7800 zł z nadzieją zakończenia zadania w najbliższym terminie. Suma kar naliczonych przez gminę wyniosła 133 000,00 zł.

Trudno na chwilę obecną stwierdzić co było przyczyną zerwania umowy przez głównego wykonawcę z gminą. Kilka źródeł podaje, że decyzja mogła być podyktowana złą sytuacją finansową wykonawcy, co  mogło wpływać na powolną realizację inwestycji (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wykonawca natomiast za wszystko obwinia gminę.

Opinie głównego wykonawcy i dalsze losy placu postaramy się przedstawić już niedługo.

Mateusz Grzymałowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*