Wspólne bieganie z Jerzym Skarżyńskim

Dnia 20 maja odbył się bieg FSD RUN edycja 11. gdzie gościem specjalnym był Jerzy Skarżyński polski lekkoatleta, długodystansowiec (maratończyk), uhonorowany tytułem Ambasador Szczecina.

Bieg odbył się tradycyjnie dzięki zaangażowaniu grupy FSD RUN i jej prezesa Macieja Witczuka w ośrodku wypoczynkowym „Za Lasem”, który położony jest w Puszczy Noteckiej  nad malowniczym jeziorem Solecko. Trasa o długości 9 km biegła wzdłuż akwenu wodnego w większości wąskimi leśnymi ścieżkami. Biegacze mieli okazję podziwiać rezerwaty Czaplenice, Łabędziniec i Lubiatowskie Uroczyska.

Oprócz Grupy FSD RUN w biegu uczestniczyli lokalni biegacze oraz grupy biegowe Kołobrzeg Biega, Wieczorne Bieganie w Szczecinie, KB Pento Runners Bierzwnik, Aktywni Krzyż Wielkopolski oraz Zmęczeni na Starcie Dobiegniew w sumie około 100 osób.

Wszyscy uczestnicy jak i goście mogli skosztować lokalnych przysmaków w postaci chleba ze smalcem i ogórkiem, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gościmiu, wodę zapewniło Nadleśnictwo Karwin, a Kołobrzeski Browar Colberg ufundował beczkę piwa. Oprócz tego firma Pana Przewoźnego z Trzebicza zapewniła kiełbaski, a piekarnia Hert pieczywo.

Po wyczerpującym biegu, dzięki uprzejmości Ośrodka Za Lasem uczestnicy mogli zrelaksować się korzystając ze sprzętu pływającego i obiektów sportowych, a w godzinach wieczornych wziąć udział w integracyjnym ognisku. Oprócz tego firma Agroturlot Ryszarda Chwalisza ufundował Panu Jerzemu Skarżyńskiemu przelot samolotem nad puszczą.

Podczas imprezy biegowej Społeczny Komitet Przyjaciół Dzieci zebrał 700 zł na pomoc Kasprowi Bogdan, który urodził się z przepukliną oponowo-mózgową i porusza się na wózku. Celem zbiórki jest Zakup podnośnika hydraulicznego, który ma służyć do pomocy przy przekładania Kacpra do auta, aby mógł normalnie z rodzicami dojechać do szkoły, do lekarza czy logopedy.

Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta i  Gminy Drezdenko Pan Maciej Pietruszak, a impreza oficjalnie jest częścią obchodów jubileuszu 700-lecia Drezdenka.

Mateusz Grzymałowski

Foto: Sebastian Prawda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*