WIELKI MECZ MAŁYCH WIDZEWIAKÓW

22 Kwietnia 2017 roku był wielkim dniem dla kibiców Widzewa z Drezdenka. Miasto znane ze swojej sympatii do Łódzkiej drużyny, dało jej tego dnia bardzo mocny wyraz! Na mecz z ŁKS Łomża do Łodzi przyjechał z tego lubuskiego miasta w Wielkopolsce autokar wypełniony kibicami oraz młodymi piłkarzami Lubuszanina Drezdenko. Tego dnia bowiem, kibice Widzewa z grupy ATF ’99 oraz Fan-Clubu Drezdenko zorganizowali WIELKI MECZ MAŁYCH WIDZEWIAKÓW, w którym zmierzyli się zawodnicy Akademii Widzewa oraz Lubuszanina z roczników 2007/2008.

Mecz młodych piłkarzy odbył się w wynajętej hali nieopodal stadionu Widzewa. Atmosfera na trybunach była gorąca za sprawą licznego grona kibiców oraz rodziców, którzy głośno dopingowali na przemian obie drużyny. Na boisku walka była zacięta, a mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Efektowne akcje, techniczne sztuczki czy piękne bramki… Czasem aż trudno było uwierzyć, że to mecz 10-latków! Nieznaczną przewagę osiągnęli młodzi piłkarze Widzewa, ale nie wynik był tego dnia najważniejszy. Po finałowej serii rzutów karnych, nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Każdy z młodych piłkarzy Lubuszanina otrzymał też od kibiców widzewski szal fan-clubu z Drezdenka oraz inne pamiątki. Jednak główna atrakcja tego wieczoru miała dopiero nadejść!
Po Wielkim Meczu, mali piłkarze udali się na stadion Widzewa, gdzie zjedli posiłek oraz zostali oprowadzeni po nowoczesnym obiekcie by punktualnie o godzinie 19:10 wyprowadzić piłkarzy „dorosłych” drużyn Widzewa i ŁKS-u Łomża w „dziecięcej eskorcie” na środek murawy! Na oczach młodych piłkarzy z Drezdenka rysowało się podniecenie zmieszane z lekką tremą, wszak to wszystko na oczach 17-tysięcznego, głośno dopingującego tłumu! W trakcie meczu, cała grupa z Drezdenka – razem około 50 osób, była dobrze widoczna dzięki jednakowym szalikom. Z całych gardeł dopingując Widzew przyniosła mu szczęście, bowiem mecz zakończył się zwycięstwem Łodzian 2:1. Po meczu piłkarze Widzewa w podziękowaniu za głośny doping nagrodzili młodych kibiców z Drezdenka pamiątkowymi plakatami z autografami.

W drodze powrotnej młodzież wymieniała się wrażeniami z meczu ze starszymi kibicami. Wspominano głośny doping, machanie flagami i fantastyczną atmosferę widzewskiego stadionu. A najbardziej cieszy, że ze strony młodych piłkarzy Lubuszanina i jednocześnie kibiców łódzkiego Widzewa, w kierunku opiekunów i starszych kibiców padało pytanie „Kiedy znowu przyjedziemy na Widzew?!”. Z pewnością już niedługo 🙂

DREZDENKO MIASTEM WIDZEWA!
ATF ’99 & WIDZEW FC DREZDENKO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*