Wielkanocna Zbiórka Żywności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku

Święta Wielkanocne  to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jednak to również Święta, które spędzamy  w gronie  naszych najbliższych, pełne radości, serdeczności i pojednania. Dlatego też,  już po raz kolejny Szkolne  Koło Caritas,  działające przy ZSP w Drezdenku, wspomogło wszystkich potrzebujących akcją charytatywną pod hasłem „Wielkanocna Zbiórka Żywności”. Dodajmy, że wszystko po to, aby wywołać uśmiech i radość na twarzach wszystkich zatroskanych, w tym wyjątkowym czasie.

W dniach od 7 do 8 kwietnia 2017 r. wolontariusze z Klubu Wolontariusza oraz członkowie SKC w drezdeneckich sklepach  prowadzili zbiórkę żywności, której finał przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Hojność, empatia i dobroć  płynące prosto z serc  mieszkańców miasta i gminy Drezdenko, jak również  pełne zaangażowanie i oddanie młodzieży przyczyniło się  do zebrania ogromnej ilości żywności, z której powstały  świąteczne paczki. Szkolne Koło Caritas  przygotowało  ponad 100 paczek, którymi zostali obdarowani  wszyscy potrzebujący z drezdeneckich szkół : ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz z Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego. Należy jedna podkreślić, iż tak szeroka akcja nie odbyłaby się  bez wsparcia osób działających bezinteresownie, którym organizatorzy  składają serdeczne podziękowanie: Pani pedagog Wioletcie Libera, Pani Beacie Borenstein-Matkowskiej, opiekunowi Klubu Wolontariusza z ZSP w Drezdenku.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę drezdeneckich szkół, które włączyły się w akcję zbierania żywności: Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka,  Zespołowi Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojiego.

Kolejna, piękna i pełna wzruszenia  akcja pokazała, że  dając innym cząstkę siebie,  zapalamy w nich nadzieję i wiarę w drugiego człowieka. Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w  tę szlachetną akcję i pomogli tym, którzy potrzebowali odrobiny radości  na czas Świąt Wielkanocnych.

Edyta  Grzechowiak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*