Zbiórka na leczenie Cypriana.

08.10.2016 r. na stadionie miejskim w Drezdenku odbyła się akcja charytatywna, która miała na celu pomóc w częściowym pokryciu kosztów leczenia Cypriana Chyby, chorego na nowotwór złośliwy zwany rdzeniakiem. Niestety ze względu na możliwe powikłania Cyprian nie mógł pojawić się na wydarzeniu.

Cyprian jest młodym chłopakiem uczęszczającym do Szkoły podstawowej nr 3, Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. Na zabiegi Radioterapii rodzice zmuszeni są jeździć cyklicznie do Szczecina, co wiąże się z wysokimi kosztami  dojazdu jak i pobytu w szpitalu.

Gośćmi specjalnymi zaproszonymi przez Pana Dariusza Dobrowolskiego byli Sofia Ennaoui, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich, finalistka Igrzysk olimpijskich w Rio na dystansie 1500 m, oraz Wojciech Szymaniak trener I klasy i wychowanek wielu medalistów mistrzostw polski. Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział konsultacjach prowadzonych przez trenera Wojciecha Szymaniaka, oraz mieli możliwość uzyskania darmowych porad psychodietetyka Pani Agaty Mianowany-Woźniak oraz trychologa Pani Kamili Zielińskiej.

Dużym zainteresowaniem dzieci jak i biegaczy cieszył się wspólny bieg na dystansie 400 m z Sofią Ennaoui, do którego rozgrzewkę poprowadził Szymon, syn Wojciecha Szymaniaka.

Patronami dzisiejszego wydarzenia była Gazeta Drezdenecka, Drezdenko Bez Cenzury, Szkoła podstawowa nr 1 im. J. Korczaka, Szpital Powiatowy w Drezdenku, Firma Zdrowo i Kolorowo – Poradnia Zdrowego Gotowania Agata Mianowany-Woźniak, Gabinet Trychologiczny Capelli Bell, Jagoda Photo Session oraz Omega Reklama. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Drezdenka Pan Maciej Pietruszak.

W sumie w wydarzeniu także dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczennic z Zespołu Szkół przy ulicy Portowej,  udało się zebrać ponad 2500 zł za co chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Zdjęcia można znaleźć na profilu Pana Pawła Spychały.

Mateusz Grzymałowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*