Uwagi prof. Ludwika Lipnickiego do Projektu Uchwały Rady Miejskiej w Drezdenku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Stare Bielice

Działka nr 167 w Starych Bielicach

Najważniejsze uwagi prof. Ludwika Lipnickiego do Projektu Uchwały Rady Miejskiej w Drezdenku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Stare Bielice.

W oparciu o własną wiedzę i doświadczenie, szczegółową analizę dostępnych dokumentów i publikacji, opinie ekspertów oraz konsultacje

sprzeciwiam się budowie zakładu termicznego przekształcania odpadów
przemysłowych i niebezpiecznych na działce nr 167 w Starych Bielicach
oraz
apeluję do radnych Rady Miejskiej i Burmistrza Drezdenka
o odstąpienie od dalszych działań prowadzących teraz i w przyszłości do budowy spalarni odpadów przemysłowych i niebezpiecznych na terenie gminy Drezdenko.

Inwestycja ma charakter eksperymentalny, o budzącym wątpliwości przeznaczeniu. Jej lokalizacja jest sprzeczna z niektórymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony cennych obiektów przyrodniczych, wód powierzchniowych i podziemnych oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Analizę zastrzeżeń przedstawiam w dalszej części opracowania i jestem gotów do zaprezentowania ich treści radnym podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej poświęconej dalszemu procedowania Uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Starych Bielicach.

UZASADNIENIE STANOWISKA

 

9 Komentarze

 1. Ta ekspertyza powaliła mnie na kolana…

  Krzyż Orderu Odrodzenia Polski dla tego Pana !!!

  Mówię poważnie. Kraj nasz potrzebuje takich właśnie mądrych, elokwentnych ludzi z ogromną wiedzą i wyobraźnią.
  Brawo, brawo Profesorze Lipnicki!!! 😀
  Chylę czoła Mądrości i Wiedzy Prawdziwej… chylę…

  • Najpierw się Panie zapoznaj, a potem pisz.

   Tam powyżej bezpośrednio pod samym tekstem jest taki link UZASADNIENIE STANOWISKA. Kliknij Pan na niego i sobie ściągnij plik do „Pobrane dokumenty”, abo gdzie tam chcesz. Nie zapomnij ponownie kliknąć na ten dokument (opcja „Otwórz”), a następnie wyłącz Pan telewizor – włącz myślenie, i z uwagą przeczytaj.

   A eksperymenty rób Pan sobie na własnym podwórku, albo we własnym wyrku – jak to się mówi. 🙂

   Pozdrawiam wszystkich interesujących się tematem, Agentów też 😀

 2. Nie chce czytać tekstu ,sztywnego raportu w necie chce usłyszeć co ma do powiedzenia ten Pan ,czy jest przekonywujący ,co odpowie na zadane pytanie .Proponuje zlecić opinie komuś bardziej obiektywnemu tak żeby nie można było tego podważyć , nie związanemu z lokalnym biznesem i społecznością . Pan profesor jest znany w Drezdenku co może budzić pewnie wątpliwości , nie podważam wiedzy ani intencji Pana profesora po prostu chce żeby każdy się wypowiedział …
  Pozdrawiam serdecznie

  • Cytuję: „Nie chce czytać tekstu”… – to nazywa się ignorancja, Panie Agencie Inwestora.
   Nawet gdy macie napisane wszystko czarno na białym to nadal robicie wykręty, czego przykładem jest Pańska wypowiedź.

   Opinia Pana Prof. Lipnickiego jest jego własną, niezależną opinią wynikającą z jego głębokiej troski o środowisko przyrodnicze naszego regionu Polski. Gdy człowiek ma etykę i wysoki poziom moralności, Panie Agencie zmieniający na okrągło pseudonimy, to działa bezinteresownie na rzecz społeczeństwa i nie trzeba nic mu zlecać. Z własnej nieprzymuszonej woli Pan Profesor zgłębiał wiedzę dotyczącą tej inwestycji, przychodził na demonstracje, odwiedzał Pana Burmistrza i z pewnością podejmował wiele innych kroków, by przestudiować temat i wypracować swoje stanowisko. To stanowisko jest tu na tej stronie do wglądu, ale Pan oczywiście nie chce go przeczytać, co jest po prostu śmieszne i świadczy o Pana głębokiej ignorancji tematu i agenturze (pisaniu postów na zlecenie).

   Proszę pomyśleć logicznie: chce Pan się spotkać z Panem Profesorem, by usłyszeć co ma do powiedzenia, ale o czym będzie Pan z nim rozmawiał skoro nie zapoznał się Pan uprzednio z jego stanowiskiem, mając je pod nosem? W tym nie ma logiki. W tym jest tylko chwyt manipulacyjny do wrzucenia komentu pod artykułem na temat „spalarni” w necie – Waszej spalarni, Waszej planowanej inwestycji.

   Jednym słowem: Kończ Waść – wstydu oszczędź.

   Załączam serdeczne pozdrowienia.

 3. Ja tak się zastanawiam tyle wpadek ma nasz urząd wszyscy postują wołają obrażają burmistrza a moim zdanie to dział inwestycji cały powinien podać sie do demisji bo to oni w szczególnosci odpowiadają za ostatnie wpadki z inwestycjami ktoś powinien spaść ze swego stołka a tu tylko burmistrz i burmistrz

  • A jednak odbiór:

   Czy Pan lubi czy nie lubi – to nieistotne, Drogi Panie.

   Ta spalarnia dotknęłaby nas wszystkich, nie tylko mieszkańców Starych Bielic.

   A czy faworyzowanie członków rodziny i kumoterstwo panuje w Urzędzie, nie wiem, trzeba by sprawdzić…. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*